FS Mimarlık

Mimarlık ofisi, 2011 yılında Mimar Sedat Bayrak ve Mimar Ferhan Çelebi tarafından kuruldu. Mimari-İç Mimari projelendirme, uygulama ve danışmanlık hizmetleri veren FS Mimarlık, konuyu konsept aşamasından ele alıp, anahtar teslimine kadar takip eder.

İşveren talepleri doğrultusunda tasarım, bütçe, sürdürülebilir çevre, kamusal ve ticari faydayı birlikte değerlendirerek optimum çözüme ulaşmak; FS Mimarlık ofisinin tasarım felsefesini oluşturmaktadır.

Ferhan Çelebi

1982 Kütahya doğumlu.İstanbul Teknik ÜniversitesiŞehir ve Bölge Planlama bölümünde 1 yıl eğitim aldıktan sonra Mimarlık bölümüne geçti. Bir yılını İtalya’da Politecnico di Milano Üniversitesinde sürdürdüğü Mimarlık eğitimini İTÜ’de tamamladı. Eğitim yaşantısı boyunca yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda organizasyona dahil oldu. Indesem yarışmasını kazanarak Hollanda Delft Üniversitesinde atolye çalışmalarında yer aldı, UIA Mimarlık kongrelerinde aktif olarak çalıştı.

2005-2008 seneleri arasında Oğuz Bayazit Mimarlık bünyesinde tasarımcı olarak çalıştıktan sonra, meslek hayatına Baytur İnşaat bünyesinde Dubai’de devam etti. 2010 senesinde Çukurova İnşaat’ta Libya Al Assa projesi teknik ofisinde yer aldıktan sonra 2011 yılında Sedat Bayrak ile FS Mimarlık’ı kurdu.

Daha detaylı bilgi için; www.ferhancelebi.com

Sedat Bayrak

1984 Sakarya doğumlu.İstanbul Teknik ÜniversitesiMimarlık bölümü bitirdi. Üniversite yaşantısı boyunca okulun sosyal etkinliklerinde, kulüp ve festival organizasyonlarında aktif rol aldı. 4 yıl Taskisla.net yayınının koordinatörlüğünü, 2 yıl fakülte şenliklerini yürüttü, bilgisayarlı tasarım konusunda çok sayıda ödül kazandı, tasarım süreçleri konusunda çok sayıda seminer verdi. Üniversiteden dekanlık özel başarı ödülü ile mezun oldu. 2005 senesinde aktif mimarlık mesleğine başladıktan sonra yazarlık ve eğitim çalışmalarına devam etti.

2005-2011 seneleri arasında İglo Mimarlık ve Has&Koen Mimarlık bünyesinde proje koordinatörü olarak çalıştı. Çalıştığı dönemlerde serbest mimarlık ve tasarım işleri yapmayı sürdürdü. 2011 yılından itibaren Ferhan Çelebi ile tecrübelerini tek bir çatı altında birleştirerek FS Mimarlık’ı kurdu.

Daha detaylı bilgi için; www.sedatbayrak.com